Petak, 26. travanj 2024.
17°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

DERBI PRIPAO DOMAĆINU: Nova pobjeda rukometaša Osijeka za skok na 1. mjesto 1. HRL Sjever

Rukometaši Osijeka uspješni su u prvoj ligi i u novom derbiju kola ostvarili su pobjedu i zasjeli na prvo mjesto na ljestvici. Osječani su u dvorani Zrinjevac bili bolji od momčadi iz Novog Zagreba rezultatom 34-26.

Nova pobjeda rukometaša Osijeka za skok na 1. mjesto 1. HRL Sjever

Novu sedmu pobjedu u prvenstvu prve lige skupine sjever ostvarili su rukometaši Osijeka u 9. kolu.

U dvorani Zrinjevac svladali su momčad Novog Zagreba i to s uvjerljivih 34-26, što dovoljno govori o kvaliteti domaćih bijelo-plavih, jer Zagreb je u Osijek stigao kao momčad iz vrha ljestvice bodom više od domaćina.

Osijeka je to motiviralo i odličnom igrom koja je bila iznimno efikasna i raznovrsna u napadu potvrdili su kvalitetu s kojom s pravom mogu računati za plasman u Premijer ligu.

Na početku susreta je bilo izjednačeno a Osijek se prvi put odvojio u 20 minuti kada je otišao na 12-7 i tu je razliku držao do kraja prvog poluvremena. Na odmoru je bilo plus 4 za bijelo-plave.

U nastavku ogleda momčad trenera Daga Kovačevića nije ni malo posustajala. Čak štoviše, Osijek je pokazao i fizičku spremnu ali i širinu klupe jer igra i tempo domaćina samo su rasli.

Pobjeda je bila osigrurana puno prije kraja susreta što je možda s obzirom na epitet derbija bilo malo i neočekivano. Na kraju plus 8 za Osijek, posve realna i zaslužena uvjerljiva pobjeda rukometaša s Drave.

Najbolji među jednakima bio je opet Matej Zrno sa 10 golova, 7 je postigao Kuštrim Ninaj. Kod gostiju pak najviše je dao Filip Čelić 6 golova.

Osijek tako nakon 9 kola ima sedam pobjeda te po remi i poraz, kao i ekipa KTC-a s kojom dijeli prvo mjesto ali Osijek ima bolju gol razliku. Požega i Novi Zagreb zaostaju po bod ali čini se kako će upravo Osijek i KTC voditi glavnu riječ u borbi za prvo mjesto koje vodi izravno u Premijer ligu.

U sljedećem 10-om kolu Osijek gostuje kod Čakovca koji do sada ima 6 pobjeda i 2 poraza i bit će to pravi ispit za Osječane u kojima neće biti lako osvojiti nova dva boda.