Subota, 04. svibanj 2024.
12°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

12. PORAZ U PRVENSTVU: Novi poraz KK Murse za sve izgledniji oproštaj od Premijer lige

Košarkašice Murse doživjele su novi 12. poraz u prvenstvu Premijer lige i tako si značajno otežale posao u borbi za ostanak. Osječanke su nakon serije poraza imale imperativ pobjede nad ekipom Pule Moviter, ali su gošće iz dvorane Jug odnijele pobjedu.

Novi poraz KK Murse za sve izgledniji oproštaj od Premijer lige

Osječke bijele u dvorani Jug imale su imperativ pobjede protiv ekipe Pule Moviter kako bi prekinule seriju poraza i tako protiv izravnog konkurenta ostale u igri za ostanak u najjačem razredu. Ipak od početka nije to bilo dobro za domaćine iako se igralo ravnopravno sve do kraja prve dvije četvrtine.

U nastavku utakmice posebice u trećoj četvrtini Osječanke su pokazale najslabiji dio igre pa su zelene stvorile prednost i od 10 i više koševa razlike. Na kraju najbolje razdoblje susreta bilo je u posljednjih 10 minuta, ali učenice trenera Gorana Kramarića nisu se uspjele do kraja vratiti i zasluženo su doživjele novi, 12, poraz. Bilo je 55-67 za Pulu koja je tako šestu pobjedu i približila se sredini ljestvice.

Najbolja igračica susreta i najbolji strijelac bila je opet Petra Šimunić iz redova Murse s 24 ubačaja 5 skokova i 7 asistencija. Magdalena Mihaljević postigla je 14 kod Pule pak 20 koševa Kelli Ann i 16 poena Sare Borić.

U nedjelju od 18 sati Osječanke opet u dvorani Jug su domaćin i to ekipi treće plasiranog sastava lige Plamen Požega.

Svaki rezultat osim novog poraza bio bi iznenađenje ali i dokaz da Mursašice i dalje imaju kvalitetu održati se u elitnom razredu ženske košarke.