U njoj se u tom trenutku nalazilo oko 800 ranjenika i civila, od toga 200 osoba s teškim ozljedama. Pri tom napadu je ubijena 51 osoba dok ih je 115 odvedeno u nepoznato i pogubljeno. Njih 48 odvedenih iz Borovo Commerce-a još se vode kao nestali, a 24 branitelja i civila pronađeno je u masovnoj grobnici na farmi „Lovas“.
"Išao sam sa skupinom mojih prijatelja, suboraca spašavati ovdje ranjenike, koji su već bili izmučeni iz Commerce-a s obzirom na to da je gorio. Međutim tu su nas sačekali novosadski korpus, domaći četnici i izdajnici te je odmah počela selekcija. I onda su me izveli u tu halu, ne samo mene, nas više. Neke su ubijali. Pred mojim očima su tu jednog čovjeka ubili, rafalom u leđa. Ne znam zašto, niti se sjećam tko je, ni što je, ali je to meni ostalo cijeli život", kaže vukovarski branitelj Boško Marin.
"Za zločine u Vukovaru nitko nije odgovarao. Čak ni vojni vrh nismo uspjeli osuditi pa nismo čak ni optužnicu podigli protiv njih. Svi se sjećamo kako je bilo priče o prekomjernom granatiranju Knina, a ako je bilo prekomjerno granatiranje Knina, onda ne znam što je bilo s Vukovarom. Puno toga su političari mogli odraditi, nažalost nisu. No, svi zajedno moramo gledati kako da ispravimo neke stvari", kaže Tomislav Josić, predsjednik Savjeta za branitelje gradonačelnika Grada Vukovara.