Subota, 18. svibanj 2024.
23°C

ODLIČNA PREDSTAVA BJELO-PLAVIH: Osijek slavio protiv Šibenika i vratio se na prvo mjesto na ljestvici

Nogometaši Osijeka na najbolji su način zaključili jesensku poluszonu od domaćih utakmica. U sklopu 19.kola Osijek je svladao Šibenik s 3-1 i tako skočio na prvo mjesto na ljestvici s dva boda više od Rijeke.

Osijek slavio protiv Šibenika i vratio se na prvo mjesto na ljestvici

Golove za Osijek već nakon 5 minuta igre zabili su Mierez i Bohar za 2-0, Šibenik je smanjio na 2-1 golom Marina, a onda za 3-1 gol postiže Kleinheisler i tim rezultatom nakon prvog poluvremena je i završila utakmica.

Ona je na kraju bila u snježnom ambijentu uz pjesmu navijača i porukom "šampioni", pred odlazak na Poljud i derbi s Hajdukom u posljenjem 20. kolu ove kalendarske godine. Osijek ima prigodu biti jesenski prvak nakon više od 20 godina, kada je posljednji put za Bijelo-plave igrao sadašnji trener Nenad Bjelica.

"Uvijek se očekuje pobjeda protiv ekipa iz donjeg dijela ljestvice, ali treba se dobro pomučiti da se dođe do ta tri boda. Ekipa je dobro igrala prvo poluvrijme bez obzira što smo igrali protiv vjetra, uz tri gola imali još par situacija za uvjerljivije vodstvo. Drugo poluvrijeme smo igrali rutinski i htjeli još zabiti ali i ovo je ok i čestitke svim igračima i ovim sjajnim navijačima koji su nas došli podržati po ovakvom vremenu.

Na konstataciju kako je Osijek zadnji put bio prvak kada je on bio igrač, Bjelica kaže:

"Ma nije mi to stvarno važno, važno mi je da ekipa dobro izgleda, da momci daju svoj maksimum i danas smo promijenili 6 igrača u odnosu na utakmicu u Rijeci. Svi daju svoj doprinos i svi ti igrači pokazuju koko se bore za Osijek i kolko žele pobjedu pod svaku cijenu".