5°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

KOŠARKA: Osječki košarkaši protiv Stoje iz Pule upisali i petu pobjedu

Uspješni su bili košarkaši Vrijednosnica Osijek, koji su u redovitom kolu prve lige ostvarili i petu prvenstvenu pobjedu i tako ostali na vrhu ljestvice kao glavni kandidat za povratak u elitno društvo.

Osječki košarkaši protiv Stoje iz Pule upisali i petu pobjedu

Košarkaši Vrijednosnica Osijek ostvarili su očekivan rezultat protiv ekipe Stoje iz Pule u susretu 7. Kola prve lige te su u maloj dvorani Gradski vrt slavili pobjedu rezultatom 109:82

Odličan je bio početak domaćih bijelih koji su u prvih 10 minuta igre već zabili 30 koševa. Uslijedio je tada pad Osječana pa su gosti uspjeli stići rezultat pa i minimalno povesti ali se brzo Osijek vraća i do odmora ima prednost od 4 poena razlike.

U nastavku utakmice bila je to puno bolja igra kvalitetnijih Brokera koji su samo povećavali razliku i nisu dopuštali Puljanima da utakmica dođe u neizvjesnost.

Osječka klupa u 14. minuti je ostala i bez trenera Srđana Helbicha koji je zaradio drugu tehničku pa je ekipu preuzeo pomoćnik Marko Mandić.

Najefikasniji igrač pobjedničkog sastava bio je Bradford s 27 poena, Budimir je zabio 20 a Vranješ 19 koševa kod Osječana, a u redovima gostiju najefikasniji igrač susreta Đugum s 32 ubačaja.

Struka domaćih nije bila zadovoljna s obrambenim dijelom igre bijelih ali opet pišu se bodovi i to bi se svakako trebalo popraviti u jačim utakmicama.

Vrijednosnice Osijek nakon 7 odigranih kola imaju 5 pobjeda i 2 poraza i nalaze se na samom vrhu ljestvice prve lige a isti učinak ima i ekipa Omiša.

Sljedeći susret osječki košarkaši igraju u nedjelju u Zadru kod domaćih Jazina Arbanasa.