Četvrtak, 28. ožujak 2024.
19°C

SLIJEDI PUT U MEĐIMURJE: Pobjeda NK Osijeka nad Slaven Belupom 1:0 za kraj uvodnog dijela priprema

Pobjedom protiv Slaven Belupa u prijateljskoj utakmici nogometaši NK Osijeka zaključili su uvodni dio priprema. Koprivničane, koje je vodio bivši igrač i trener Osijeka Zoran Zekić Bijelo-plavi su svladali s 1:0.

Pobjeda NK Osijeka nad Slaven Belupom 1:0 za kraj uvodnog dijela priprema

Jedini pogodak utakmice bio je djelo Petra Brleka u osamnaestoj minuti susreta. Glavom je svladao Suška nakon što je loptu iz ugla ubacio Caktaš. U prvom poluvremenu osim tog gola bio je još i udarac u vratnicu Caktaša u 29. minuti, a samo par sekundi kasnije Hiroš je također bio u dobroj prigodi. Fućak je u 45. minuti potkopao loptu, bilo je to atraktivno i malo je nedostajalo da rezultat bude 2:0. U drugom poluvremenu Branšteter bio je u prilici izjednačiti, u 86. minuti priliku je imao Gržan, u 90 Lovrić, no vratar Marković ipak je obranio uz dosta poteškoća. U sudačkoj nadoknadi Branšteter je propustio realizirati zicer iz blizine za Slaven Belupo.

- Sve u svemu mogu biti zadovoljan, svi su dali sve od sebe, netko 30 minuta, netko 45 minuta, ovi koji su 30 minuta igrali su odradili još dodatni trening, tako da najvažnije da je utakmica završila bez ozljeđenih igrača, da su svi dobro završili utakmicu, završili ovu prvu fazu priprema na najbolji mogući način. Ovaj tjedan smo radili dosta na izdržljivosti koja pravi noge izuzetno sporima, ali svejedno, naravno uz određene greške u utakmici mogu biti zadovoljan, kaže trener NK Osijek Nenad Bjelica.

Bijelo-plavi sutra imaju slobodan dan nakon čega će u ponedjeljak otputovati na dvanaestodnevne pripreme u Sveti Martin na Muri. Tijekom boravka u Međimurju Osječani će odigrati još četiri pripremne utakmice, dok devetog srpnja u Gradskom vrtu igraju s Krupom.