15°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

NEOČEKIVAN REZULTAT: Poraz Brokera kod Dubrave Furnir s 85:79

Košarkaši Vrijednosnica Osijek nisu najbolje otvorili nastupe u novoj godini. Osječani su poraženi u gostima kod ekipe Dubrave Furnir u Zagrebu u sklopu 16. kola HT Premijer lige rezultatom 85-79.

Poraz Brokera kod Dubrave Furnir s 85:79

Košarkaši Vrijednosnica Osijek u Zagrebu su očekivali pobjedu jer Furnir je jedna od ekipa sa začelja ljestvice i s kojom su se Osječani lako obračunali u prvom susretu.

Ipak, domaćin je ovoga puta bio bolji i slavio pobjedu rezultatom 85-79, što svakako nije dobar ulazak Brokera u novu godinu.

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvu od par koševa da bi do kraja druge četvrtine domaćin povećao prednost na plus 8. U nastavku utakmice serija koševa i dobre igre Furnira i domaćin je imao čak 20 poena razlike što je bila najveća prednost na utakmici da bi se u posljednoj četvrtini konačno probudli učenici trenera Marka Mandića i napravili seriju poena s nekoliko pogođenih trica i došli na samo minus 4. Bilo je 83-79, ali za potpuni preokret u posljednjim minutama Osječani nisu imali snage.

Za ekipu Furnira najviše koševa zabili su Mandalinić 16 i Krajina 13, a za Vrijednosnice Topolović 24, te Lisica i Porobić svaki po 16.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice Osijek igraju u srijedu, 12. siječnja u sklopu natjecanja Kupa Krešimira Ćosića protiv Cedevite Junior u Zagrebu i bit će to prigoda da Osječani uzvrate Cedeviti za nedavni poraz krajem godine u Gradskom vrtu.

Inače, Osječani nakon 15 odigranih susreta u HT Premijer ligi drže osmo mjesto u konkurenciji 12 momčadi s 5 pobjeda i 10 poraza.