Petak, 26. travanj 2024.
19°C

PORAZ U UTAKMICI ZA 3. MJESTO: RK Eurofarm Pelister bolji od Nexea s 27-23

Završeno je još jedno izdanje Seha Gazprom lige. Novi prvak je mađarski Vešprem dok je Nexe u borbi za 3. mjesto ipak poražen od ekipe Eurofarm Pelistera.

RK Eurofarm Pelister bolji od Nexea s 27-23

RK Nexe je u borbi za 3. mjesto Final foura SEHA lige poražen od ekipe Eurofarm Pelistera sa 27-23, ali je odigrao puno bolju utakmicu nego dva dana ranije protiv ekipe PPD Zagreba u polufinalu.

Bilo je to čvrsto izdanje i prava muška borba na parketu u kojoj je Nexe imao prednost nakon prvog dijela igre s 13-12.

U nastavku pak, iako je Nexe odmah povećao prednost golom Marina Jelinića u 4. minuti Makedonci poravnavaju rezultat, a onda slijedi niz grešaka Nexea čak 3 promašena sedmerca izgubljene lopte i Pelister je sve to kaznio.

Momčad iz Bitole je na kraju zasluženo slavila pobjedu i osvojila broncu na ovom sjajno organiziranom turniru završnice Seha lige.

Vratari u obje momčadi su bili iznimno raspoloženi, Moreno car je imao 7 a Mihailo Radovanović 6 obrana,  Lesjak kod Eurofarma 12 intervencija, Jelinić i Moslavac zabili su za Nexe po 4 gola, najbolji strijelac utakmice bio je Hosni iz redova pobjedničke momčadi sa 6 golova.

Nismo baš sjajno odigrali turnir. Na žalost ostali smo bez trofeja i medalje, danas smo se stvarno borili duplo više nego protiv Zagreba. Momci su dali sve od sebe, gosti su bili fantastični, nismo se uspjeli odlijepiti 1. poluvrijeme i to nas je koštalo. Idemo dalje, vidjet ćemo što nam se sprema u Europskoj ligi i spremamo se za to, kaže vratar RK Nexe Mihailo Radovanović.

- Prvo poluvrijeme smo promašili puno zicera i sedmeraca, imali pozitivan rezultat i dobro ušli u drugo poluvrijeme i onda su nas pokopale tehničke greške i oni su se osvojili i na kraju stekli prednost koju nismo uspjeli stići, kaže Alen Blažević (RK Nexe).

Puno segmenata nije bilo dobrih, prije svega koncentracija kod čistih zicera, tu mislim na penale i kontre te čiste zicere koje smo fulali smo pretvorili u protivničko samopouzdanje i jednostavno smo od reagirali kako ne bi smjeli, iako su se igrači u obrani borili, kaže trener RK Nexe Branko Tamše.

U finalnoj borbi za prvaka SEHA lige mađarski Veszprem bio je bolji od PPD Zagreba sa 32-30.

Za Nexe nema odmora. Već sutra će doznati prvog protivnika u sklopu 2. pretkola europske EHF Lige, a onda već u subotu u Našice stiže ekipa Metkovića u borbi za prvenstvo Hrvatske na startu nove sezone Paket 24 Premijer lige.