Petak, 26. travanj 2024.
12°C

PORAZ OD ČAK 26 KOŠEVA RAZLIKE: Šesti uzastopni poraz osječkih košarkaša, samo puka teorija spašava ih od ispadanja

Košarkaši Vrijednosnica Osijek doživjeli su novi, šesti uzastopni poraz u HT Premijer ligi i na korak su od ispadanja iz elitnog razreda. Osječani su poraženi od ekipe Šibenke u Gradskom vrtu uvjerljivim rezultatom.

Ilustracija

Tri kola prije kraja prvenstva, odnosno doigravanja za ostanak u HT Premijer ligi Osječani su dočekali Šibenku koja ima 5 pobjeda zaredom. S druge strane Osječani su imali 5 poraza zaredom. Šibenka je na kraju slavila uvjerljivu pobjedu rezultatom 96-70.

No, utakmica je krenula dobro za Osječane, imali su vodstvo od početka, a prva četvrtina je završila s neodlučenih 17-17. Dobro su se domaći žuti nosili prvih 20-ak minuta utakmice a onda su gosti iz Šibenika pokazali kvalitetu i počeli praviti razliku.

Osječani su se puno mučili u realizaciji a sve je palo na učinke Vite Porobića i Đorđa Topolovića koji su zajedno postigli 27 koševa.

Treća četvrtina je bila najteža za domaće i Šibenka je tu napravila 13 koševa razlike i na kraju u posljednjih 10 minuta igre sa još 10ak koševa prednosti samo potvrdila visoku pobjedu u konačnici s plus 26.

Najefikasniji igrači kod pobjedničke ekipe bili su Tomas s 24 i Arslanagić s 20 poena a kod Vrijednosnica Topolović je zabio 18, a Kuany i Porobić po 14 poena. S ovim novim porazom osječki košarkaški dva kola prije kraja prvenstva glavni su kandidati za ispadanje iz lige i samo ih puka teorija održava u elitnom razredu.

Bokeri još igraju protiv ekipe Sonic Puntamike pa onda i s vodećim sastavom Škrljevom. Čak i ako ostvare dvije pobjede trebaju im se poklopiti rezultati ostalih konkurenata.