Petak, 29. ožujak 2024.
17°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

PORAZ ZA PAD NA POSLJEDNJE MJESTO NA LJESTVICI: Treći poraz RK Osijeka u Paket24 Premijer ligi

Osječki rukometni premijerligaš nije uspio ostvariti prvu domaću pobjedu. Osječani su u susretu 4. kola Premijer lige izgubili od momčadi Trogira sa rezultatom 34-26.

Treći poraz RK Osijeka u Paket24 Premijer ligi

Rukometaši Osijeka nisu uspjeli potvrditi pobjedu na gostovanju u Bjelovaru i gosti iz Trogira u lako su ubilježili pobjedu na Zrinjevcu i tako Osječane spustili na posljednje mjesto na ljestvici.

Vidjelo se kako su gosti dosta fizički spremniji i s puno više iskustva igranja u elitnom razredu, a na mladoj osječkoj ekipi je dosta posla i borbe u konkurenciji najboljih.

Trogir je na kraju slavio sa 34-26 i Osijek tako u dvije utakmice na domaćem parketu još nema pobjedu.

Poveli su domaći Bijelo-plavi s 1-0 igralo se izjednačeno nekih 8 minuta, a onda Trogir pravi razliku i već na poluvremenu ima 4 gola viška.

U nastavku utakmice prednost je rasla, Osijek se nije uspio ozbiljnije približiti, a 10-ak minuta prije kraja Trogir odlazi na plus 7 i tada je bilo jasno kako je utakmica riješena.

Pred kraj susreta tako su oba trenera prigodu dali i posve mladim igračima što je dobro za Osijek, kako bi stekli iskustva igranja u najjačem rangu.

Najefikasniji igrač utakmice i najbolji pojedinac u osječkim redovima bio je David Čičak sa 10 postignutih golova, no njegov odličan nastup nisu popratili ostali suigrači. Kod gostiju najbolji sa 9 golova bio je Tomislav Radnić.

Nakon 4 odigrana kola u Ligi B Paket24 Premijer lige vodi PPD Zagreb sa sve četiri pobjede Trogir je sada na trećem mjestu sa dvije pobjede i dva poraza, a Osječani na posljednjem 8. mjestu sa jednom pobjedom i tri poraza koliko imaju i šesti Bjelovar i sedma Moslavina.

U sljedećem 5. kolu Osijek gostuje kod Moslavine pa onda ide i na gostovanje kod KTC-a kolo kasnije.