Petak, 26. travanj 2024.
9°C

FURIOZNO U PROLJETNI DIO PRVENSTVA: ŽNK Osijek deklasirale Viktoriju sa 17-0 za polufinale Kupa

Nogometašice Osijeka furiozno su ušle u proljetni dio prvenstva, te nakon visoke pobjede u Rijeci u prvenstvu od 8-0 slavile su u četvrtfinalu Kupa protiv Viktorije iz Slavonskog Broda s visokih 17-0.

ŽNK Osijek deklasirale Viktoriju sa 17-0 za polufinale Kupa

ovi trener Zdenko Glumac očito je vrlo brzo pohvatao konce u ŽNK Osijek a igračice njegove taktičke zamisli. Kako je i najavio Osječanke će igrati ofenzivan i efikasan nogomet a pod njegovim vodstvom u dvije utakmice zabile su čak 25 golova.  U četvrtzavršnici Kupa Osječanke nisu imale težak posao protiv Brodske Viktorije a gošće se nisu dobro provele na igralištu Elektre.

Već nakon prvog dijela igre bilo je 7-0 za Bijelo-plave a u nastavku su domaće dodale još 10 golova za ukupnih 17-0.

Nadmoćno, čvrsto, borbeno i rastrčano, bez slabe karike u momčadi izgledale su dosta motivirano i željno igre i kada su takve Osječanke malo koja ekipa ima šanse u domaćoj konkurenciji. Ipak oni pravi ispiti doći će u derbijima sa Splitom i Dinamom.

Po 5 golova zabile su najbolje igračice Lorena Balić i Izabela Lojna, dva je u nastavku dodala i Marta Mikinac te po jedan Tamara Laslavić, Monika Čavić i Mateja Bulut.

Osječanke su se tako s lakoćom plasirale u polufinale kupa gdje žele ići do kraja i kao u prvenstvu osvojiti trofej.

Već sljedeći vikend u sklopu 11. kola Osječanke čeka najveći derbi i to protiv Splita u gostima. Ta bi utakmica već mogla usmjeriti prvenstvo i označiti glavnog kandidata za naslov prvaka Hrvatske.