22°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

SLIJEDI NAPAD NA DVOSTRUKU KRUNU: ŽNK Osijek po 25. put osvojile naslov prvaka

Nakon još jedne uvjerljive pobjede nogometašica Osijeka i to u gostima kod Dinama sa 5-1 , djevojke iz Gradskog vrta nakon samo dva kola lige za prvaka osigurale su novu titulu državnih prvakinja.

ŽNK Osijek po 25. put osvojile naslov prvaka
Arhivska fotografija
Nakon što su kolo ranije zabile pet komada Splitu na njihovom terenu, nogometašice Osijeka petardu su podarile i zagrebačkom Dinamu na njegovom terenu.

Serija golova na Maksimiru otvorena je zahvaljujući autogolu domaće vratarke Ane Filipović. Do odmora je Barbara Živković povećala vodstvo, koje je na 0:3 u nastavku povisila Maja Joščak. Uslijedio je trenutak opuštanja, što su domaće iskoristile pa su preko Grdiše u 60. minuti uspjele smanjiti zaostatak.

No, već minutu kasnije reprezentativka Izabela Lojna postigla je četvrti pogodak za osječku ekipu. Seriju je potvrdila najbolja strijelkinja Supersport Prve HNL za žene Lorena Balić za konačnih 5-1! Inače uz Lorenu i Lojna je najbolji strijelac lige.

S obzirom da je u gradskom derbiju Hajduk remizirao sa Splitom Osječanke su tako stekle nedostižnu prednost i četiri kola prije kraja prvenstva osigurale novi, ukupno 25.naslov prvakinja Hrvatske.

Upravo u sljedećem kolu Osječanke gostuju kod Hajduka u Splitu ali taj će susret biti revijalnog karaktera jer je naslov osiguran, a posebice posljednje tri utakmice prvenstva koje će Osječanke igrati u svom Gradskom vrtu.

Bit će to prilika za pravu feštu i pozdrav navijača najboljim nogometašicama u Hrvatskoj, koje su nakon duže vremena imale i najučinkovitiju sezonu , jer slijedi im borba i za trofej pobjednika Kupa Hrvatske. Osječanke bi, ako im to uspije, vratile i dvostruku krunu u svoj grad nakon 2017. godine.