17°C
"Izaberi posao koji voliš, i nećeš morati raditi ni dana u životu" -Konfucije

Sport

10. KOLO PRVE LIGE: ŽRK Bjelovar Osječankama nanio i šesti poraz u ligi

Rukometašice Osijeka doživjele su novi poraz u svojoj dvorani. Osječanke su izgubile od Bjelovara rezultatom 25-21 i tako doživjele i šesti poraz u prvenstvu u utakmici 10. kola prve lige.

ŽRK Bjelovar Osječankama nanio i šesti poraz u ligi

Rukometašice Osijeka protiv Bjelovara su tražile iskupljenje za prošle utakmice i isključivo pobjedu, ali se opet pokazalo kako ekipa ima puno oscilacija i nije to ona kemija i uigranost iz prošle sezone. Domaće plave puno su griješile i u obrani, a posebice u završnici akcija i ekipa iz Bjelovara je to znala kazniti te sa Zrinjevca odnijeti dva boda.

Igralo se od početka susreta izjednačeno, a Osijek je dvije minute prije kraja poluvremena imao i vodstvo do 13-11, no to nije uspio zadržati i gošće zabijaju tri pogotka te na odmor odlaze s prednošću.

U nastavku susreta samo je rasla nesigurnost domaćih. Bjelovar je preuzeo vodstvo i držao razliku. Posljednjih 10 minuta igre pobjeda gošći nije bila upitna. Na kraju je bilo sigurnih 25-21 za Bjelovar. Najbolji strijelci utakmice bili su Magdalena Nikšić sa 7 i Lucija Jandrašić sa 6 golova kod Bjelovara, dok je kod Osijeka 4 gola zabila Petra Jeršek, a po 3 Dora Lacković i Josipa Jerčinović.

Trener ŽRK Osijek Jasmin Mrkonja nakon susreta izjavio je:

"U odnosu na zadnje izdanje protiv Zrinskog pokazali smo ipak pomak, i u agresiji i borbi. No to nije bilo dovoljno da uzmemo pobjedu, iako smo pokazali uspon u igri međutim bodovi su otišli."

Nakon 10 odigranih kola rukometašice Osijeka nalaze se na 11. mjestu na ljestvici sa 4 pobjede i 6 poraza, a u sljedećem kolu idu na gostovanje kod Splita koji ima 2 boda više na kontu od njih. Osječanke imaju imperativ pobjede i osvajanja dva boda, koja bi ih približila sredini ljestvice.