Petak, 26. travanj 2024.
6°C

RUKOMET: ŽRK Osijek- Sesvete 29:26

Rukometašice Osijeka ostvarile su veliku pobjedu u gostima kod Sesveta u 7.kolu prvenstva prve lige i tako upisale i treću uzastopnu pobjedu. Prvenstvena stanka zbog nastupa reprezentacije na Europskom prvenstvu Osijeku je nije poremetila ritam i djevojke su motivirano odigrale odličnu utakmicu i ostvarile pobjedu.

ŽRK Osijek- Sesvete 29:26

Rukometašice Osijeka ostvarile su i 4. pobjedu u prvenstvu, ušle u sjajan ritam kojeg nije prekinula ni stanka od mjesec dana i učenice trenera Tomislava Rešickog slavile s u gostima kod Sesveta rezultatom 29-26.

Osijek nije dobro ušao u susret, ali su djevojke s Drave za razliku od nekih prošlih ogleda znale se izvući, drugi dio pojačati ritam i što je najvažnije vjerovale su u pobjedu i preokret.

Na poluvremenu je bilo 16-12 za Sesvete a onda Osijek kreće jako i u nastavku koristi svaku grešku domaćina i iz brzih kontri stiže rezultat.

Kada je Lea Hren pogodila za 22-22 u 49. minuti krenula je mini serija Osječanki koje su stalno držale prednost od 2 gola razlike i nisu dopuštale domaćinu da ih stigne iako je minutu prije kraja bilo 26-27.

Ipak Dora Lacković zabija za 28-26 a onda je u posljednjem napadu precizna bila i Petra Frančić za konačnih 29-27 za osječke Pumice.

Ekipu je predvodila kapetanica Dora Lacković sa 9 golova sedam je s krila zabila sjajna Josipa Jerčinović, a 5 Petra Frančić.

Osijek tako nakon 7 odigranih kola ima 4 pobjede, jedan remi i 2 poraza i nalazi se na visokom 6. mjestu na ljestvici.

Ova ekipa je pokazala kako ima kvalitetu za gornji dom i vjerujemo kako će i do kraja sezone igrati u visokom ritmu pa čak i biti u borbi za treće ili 4 mjesto koje sada drže Bjelovar I Split koji imaju samo bod više od Osijeka.

U sljedećem 8.kolu Osijek na Zrinjevcu dočekuje ekipu Dalmatinke i bit će to nova prigoda za novu pobjedu i dodatni skok prema vrhu ljestvice.