Četvrtak, 28. ožujak 2024.
17°C

RUKOMET: ŽRK Osijek u Bjelovaru doživjele prvi poraz ove sezone

Rukometašice Osijeka u 3. su kolu Prve HRL pretrpjele prvi ovosezonski poraz. Nakon pobjede nad Trogirom u gostima i remijem protiv Zrinskog na Zrinjevcu ekipa trenera Tomislava Rešickog poražena je sa 32:26 (18:15) na gostovanju kod Bjelovara, koji je tako sačuvao maksimalan učinak.

ŽRK Osijek u Bjelovaru doživjele prvi poraz ove sezone

Nije to bilo pravo izdanje Osječanki posebice su griješile opet u obrani pa su tako primile čak 18 golova u prvom poluvremenu utakmice.

Bjelovar je odmah napravio seriju od 8-4 a Osijek je uspio smanjiti rezultat na 15-14 4 minute prije kraja prvog dijela ali se ipak na odmor u poluvremenu otišlo s 3 gola razlike za domaćina.

U nastavku utakmice Bjelovar nije dopustio novo približavanje Osijeka čuvali su prednost i na kraju slavile sa 6 golova razlike.

Najefikasnije igračice u redovima Osijeka bile su Dora Lacković sa 5, Josipa Paula Jerčinović s 4, koliko su zabile i Josipa Josipović i Ana Pehar, a kod Bjelovara Ana Maria Gavrić je bila najbolji strijelac utakmice sa 7 golova, Mirna Gašparović je zabila 5.

Nakon 3 odigrana kola na ljestvici prve lige vode Lokomotiva i Bjelovar sa sve 3 pobjede a Osijek je na šestom mjestu sa 3 osvojena boda.

U sljedećem kolu igračice s Drave na Zrinjevcu dočekuju ekipu Lokomotive, a utakmica se igra 8. listopada.