Petak, 26. travanj 2024.
6°C

Hrvatska

SVE TEŽA SITUACIJA: Novi poraz KK Vrijednosnica Osijek

Nova loša partija i novi neuspjeh osječkih košarkaša. Furnir Dubrava slavila je u Gradskom vrtu sa 90-79.

Novi poraz KK Vrijednosnica Osijek
Ilustracija
Momčad Furnira je od početka nadmetnula svoj ritam, u prvoj četvrtini su nekoliko puta imali vodstvo od 10-11 razlike, domaći žuti loše su ušli u utakmicu. U drugoj četvrtini Vrijednosnice su se dvaput približile na -2, no razigrani gosti odlaze na odmor sa 39:48. U nastavku je Furnir bio još bolji, povećavao je svoje vodstvo, imao bolji postotak šuta te zasluženo pobijedio sa konačnih 79:90.

Gosti su bolje igrali zonsku obranu i pogodili više trica od Osijeka što je svakako presudili pobjednika a još se jednom pokazalo kako Brokeri nemaju visokog igrača pod košem, posebice za skok igru u obrani.

Vrijednosnice Osijek je predvodio Grušanović sa velikih 38 poena, no osim njega nitko drugi nije bio raspoložen u redovima ekipe trenera Marka Mandića.

Kuany je zabio 14 koševa, a kod Furnira najbolji Mandalinić sa 20 ubačaja.

Osječani su u sve težoj situaciji, nalaze se na posljednjem mjestu na ljestvici i samo ih još teorija drži u elitnom društvu, odnosno moraju imperativno tražiti pobjedu u sljedećem kolu kada 20. ovog mjeseca gostuju kod ekipe Alkara u Sinju.