Brzinske edukacije namijenjene su prvenstveno mladima u potrazi za poslom, koji se žele dodatno osnažiti za nastup pred budućim poslodavcem. Savjeta je puno, ali se sve uglavnom vrti oko nekoliko najvažnijih stvari.
- Osim da ljudi budu svoji, da budu autentični, da se dobro pripreme, i da u svojoj komunikaciji budu uljudni, i da nikako ne dođu neuvježbani pred publiku ili pred svog budućeg poslodavca, isto tako da u svojoj komunikaciji istaknu da su posebni, zbog čega oni baš trebaju dobiti posao ili obavljati neki posao i koje bi koristi taj poslodavac trebao od njih. Današnje mlađe generacije nemaju problema s tim i koliku plaću bi željele, ali nekadašnje generacije su to imale, pa smo danas, recimo, posebno obradili i taj dio, i ja se nadam uspjeli, kaže predavač Tomislav Levak.
Tomislav Levak i Nefreteta Zekić Eberhard održali su predavanje o komunikacijskim vještinama. Kažu kako se puno toga kod mladih promijenilo u komunikaciji nakon pojave društvenih mreža i komunikacijskih platformi.
- Pažnja je kraća, rečenice su kraće, često se, nažalost, ne pazi, osobito u pisanoj komunikaciji na gramatiku i pravopis, i to su stvari, osobito na koje trebamo upozoriti na ovakvim edukacijama, kaže Levak.
Održane su i brzinske edukacije o IT-u, pisanju EU projekata i poduzetništvu, a namjenjene su takozvanoj neet generaciji, odnosno mladima od 18 do 24 godine, koji više nisu u sustavu obrazovanja, ali ni u sustavu rada.
- Radionice su osmišljene u sklopu projekta NeetWork – identifikacija i aktivacija osoba u NEET statusu“. Dakle, mi tim projektom želimo osnažiti mlade osobe da se uključe u tržište rada ili u programe obrazovanja, koje nudimo u sklopu našeg projekta, kaže koordinatorica projekta Jelena Švetak.
Projekt provodi osječka Udruga Spiritus, a s odazivom na brzinske edukacije i više su nego zadovoljni.